Tworzymy gry komputerowe

Tworzymy gry komputerowe

W dniach od 25 maja do 3 czerwca 2020 roku odbywały się w formie online szkolne zawody programistyczne przygotowane prze...

Uwaga na kleszcze!

Uwaga na kleszcze!

Wiosna i miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystaniu z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz...

Wyniki XIV Konkursu Poetyckiego im. Marii Kon...

Wyniki XIV Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej

W dniu 6 lipca 2020 roku podsumowano XIV Konkurs Poetycki im. Marii Konopnickiej organizowany dla uczniów klas II - III...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 13 czerwca 2018 roku, odbyła się dwunasta edycja Miejskiego Festiwalu Filmów Obcojęzycznych realizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, pana Grzegorza Sapińskiego.  Współorganizatorem uroczystości było podobnie jak w poprzednich latach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, którego dyrektorem jest pan Dariusz Grodziński.  Dzięki jego uprzejmości nakręcone filmy można było obejrzeć na dużym ekranie w sali kinowej, gdzie zgromadziło się łącznie ponad 300 osób. Rozgłosu wydarzeniu nadali: pani Agnieszka Burchacka – dziennikarka Życia Kalisza oraz pan Robert Kucińskiredaktor portalu Fakty Kaliskie.

Wyjątkowego charakteru finałowej gali dodała obecność życzliwych naszej szkole osób, wśród których znaleźli się: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza – pan Mariusz Witczak, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki – pan Dariusz Grodziński, publicysta i literat – pan Andrzej Zmyślony, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 – pani Beata Prus, konsultant metodyczny Oxford Universty Press – pan Mateusz Grzesiak oraz właścicielka Szkoły Językowej Kids Club – pani Sylwia Lepsik.

W tym roku do udziału w festiwalu oprócz dwóch grup z naszej szkoły zgłosiło się również: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego, Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej, Niepubliczne Gimnazjum Kaliskiego Stowarzyszenia Oświatowego EDUKATOR, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chełmcach, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola z oddziałami gimnazjalnymi w Stawiszynie oraz Academy of Languages w Kaliszu. Łącznie tegoroczne filmy zrealizowane w angielskiej i niemieckiej wersji językowej nakręciło 98 uczniów.

W tym roku członkowie jury okazali się bardzo łaskawi dla młodych twórców i postanowili przyznać aż dwie Złote Kamery i dwa wyróżnienia. Zwycięzcami zostali twórcy filmów: „BEISTAND”
z Academy of Languages oraz „SHINING STARS” z III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Na wyróżnienia według jury zasłużyły: „Shining Stars” uczniów z III LO w kategorii „najlepszy scenariusz” oraz „Feel Something!” uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola z oddziałami gimnazjalnymi w Stawiszynie w kategorii „efekty specjalne – poszukiwanie języka kina”. Dodatkowo przyznano również nagrody indywidualne w kategorii „najlepszy aktor/ka” dla trzech młodych artystów. Byli to: Maja Symanowicz  - odtwórczyni roli Marii w filmie „Beistand”, Oliwia Bytnar, która zagrała rolę młodej Żydówki Lei w filmie „Beistand” oraz Adrian Jerz – odtwórca roli Adriana w filmie „History Repeats Itself”.

Po raz trzeci w historii festiwalu jury oceniło również przygotowane przez uczniów plakaty promujące nagrane dzieła. W tej kategorii wyróżniono trzy z nich – „Shining Stars” (III LO w Kaliszu), „Beistand” (Academy of Languages) oraz „The Diary” (III LO w Kaliszu).

Nie mogło też zabraknąć Nagrody Publiczności co stało się już tradycyjnym elementem każdej gali. Zebranym na sali widzom do gustu najbardziej przypadła międzyszkolna produkcja uczniów
z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego oraz Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej  zatytułowana „History Repeats Itself”.

Po obradach jury i krótkiej przerwie zgromadzona publiczność obejrzała krótką część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły: pana Wojciecha Rektora oraz pani Ewy Szyszki. Wokalnie zaprezentowały się: Maja Symanowicz z klasy IIA gimnazjum w utworze „Pflaster” zespołu Ich Plus Ich oraz Zofia Fryś z klasy 6a w piosence „Like I’m Gonna Lose You” (Megan Taylor). Taniec współczesny wykonały dziewczęta z klas gimnazjalnych. Prezentację najsłynniejszych festiwali w Europie przedstawili prowadzący galę – Daniel Dudek i Szymon Czajkowski.

Statuetki Złotych Kamer oraz mozaiki wykonała artysta plastyk z Liceum Plastycznego w Kaliszu,
pani Ewa Ratajczyk. Autorką statuetki nagrody publiczności jest pani Magdalena Molczyk-Magdańska - nauczyciel plastyki Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu.

Wszystkie tytuły i autorzy filmów przygotowanych na tegoroczny festiwal:

 • „The Slave” – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu (opiekun p. Paulina Jarzębska)
 • „Shining Stars” – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (opiekun
  Agnieszka Maciejewska)
 • „The Diary” – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (opiekun p. Kinga Starczynowska, p. Monika Mikołajczak - Cholajda)
 • „The Theory of Madness” – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (opiekun p. Joanna Cieślak)
 • „History Repeats Itself” – IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Kaliszu (opiekun p. Katarzyna Kęsikowska, p. Agnieszka Nowicka, p. Joanna Dolna)
 • „Breathe” – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach (opiekun p. Anna Kornacka-Paszek)
 • „Feel Something” – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola z oddziałami gimnazjalnymi w Stawiszynie (opiekun Ks. Aleksander Janas)
 • „Erst die Pflichten, dann das Vergnügen” – Niepubliczna Szkoła Podstawowa KSO EDUKATOR w Kaliszu (opiekun p. Edmund Symanowicz)
 • „Beistand” – Academy of Languages (opiekun p. Edmund Symanowicz)
 • „Hopeless” – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu (opiekun p. Paweł Zawadzki)
 • „Lonely” - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu (opiekun p. Karolina Prętczyńska)

Wszystkie tegoroczne produkcje filmowe oraz plakaty oceniło niezależne jury w składzie:

 • Anna Linkowska – przewodnicząca jury, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, specjalista
  w dziedzinie animacji i produkcji filmowych, wykładowca PWSZ w Kaliszu, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nauczyciel Technikum Ekonomicznego w Kaliszu
 • Wielisława Dankiewicz – Czajka – instruktor teatralny, germanista, specjalista w zakresie języka niemieckiego
 • Krzysztof Kwiatkowski – specjalista w zakresie języka angielskiego
 • Bożena Remelska – aktorka kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Maciej Grzybowski – aktor kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Kama Kowalewska – Kulawinek – aktorka kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego

Fundatorami nagród byli:

 • Prezydent Miasta Kalisza
 • Szkoła Języków Obcych Empik School
 • Szkoła Językowa Kids Club
 • Wydawnictwo Oxford University Press
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10
 • Rada Osiedla Zagorzynek
 • Firma FOTON

Koordynatorami tegorocznej gali byli: pani Iwona Ignaczak, pani Karolina Prętczyńska, pan Andrzej Goździewicz oraz pan Paweł Zawadzki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych inspiracji
i młodzieńczego zapału, który zaowocuje niepowtarzalnymi przeżyciami
podczas kolejnych edycji festiwalu!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3