Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W środę, 8 maja 2024 roku odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci z klasy 5b wraz z panią...

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne Kwiaty” zorgan...

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

W ramach programu Finansoaktywni, ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, uczniowie klasy 6c w dniu 23 kwietnia 2024 ro...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W sobotę, 7 czerwca 2014 roku o godz. 12.30 wystartowała 5. Jubileuszowa Literacka Gra Miejska „Kaliszanie Piszący – Kaliniec utracony". Zabawa skierowana była do wszystkich mieszkańców miasta, a kanwą gry stały się „Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. Głównym inicjatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu, a współorganizatorem nasze gimnazjum, które już po raz piąty włączyło się w przygotowanie statystów obsługujących kolejne punkty na wytyczonej trasie.
Zorganizowana gra wpisała się w obchody setnej rocznicy zburzenia przez Prusaków Kalisza. Scenariusz oparty został na fragmentach powieści „Noce i dnie", w której uważny czytelnik odnajdzie sceny opisujące Kaliniec oraz wspomnienia autorki o rodzinnym mieście i jego mieszkańcach. W grze mógł wziąć udział każdy, zarówno pasjonat literatury, jak i laik. Od uczestników nie była bowiem wymagana znajomość powieści ani historii miasta. W czasie trwania gry zawodnicy musieli pokonać wytyczoną trasę, na której czekały na nich zadania. Podczas ich realizacji trzeba było wykazać się spostrzegawczością, sprytem, ale też opanowaniem. Po wypełnieniu wszystkich zadań uczestnicy spotkali się na finale, gdzie odbyło się losowanie nagród.
Warto raz jeszcze podkreślić, że tegoroczna edycja gry wpisała się w obchody dni miasta. W poprzednich latach gry poświęcone były: Marii Konopnickiej, wydarzeniom z czasu okupacji niemieckiej opisanej w książce Teodora Dybowskiego „Saga Grodu nad Prosną", ludziom pióra w prasie kaliskiej XIX wieku oraz Natalii Gałczyńskiej, żonie poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
W grę zagrali także uczniowie naszego gimnazjum, którzy wyruszyli na szlak pod opieką Pani Wioletty Janiszewskiej, natomiast koordynatorami przedsięwzięcia byli: dyrektor szkoły, Pani Beata Prus, Pani Anna Korniłowicz oraz Pan Jakub Pokojowczyk. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej – oddział w Russowie, z którego wypożyczyliśmy niezbędne stroje dla uczennic, pozwalające wcielić się w rolę pensjonarek: Alicji Niewiadomskiej z kl. IIB, Zuzannie Niklas z kl. IC, Margericie Gromowskiej z kl. IC, Julii Kubasik z kl. IIA, Marietcie Wawrzyniak z kl. IB oraz Marii Kamańczyk z kl. IID.

Do zobaczenia na szlaku kolejnej gry!

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3