Zdalne nauczanie - ogłoszenie

Szanowni Państwo, od środy, 25 marca 2020 roku, rozpoczynamy systematyczną pracę w formie zdalnego nauczania. Każdego dn...

Kreatywne zabawy w domu

Kreatywne zabawy w domu

Szanowni Rodzice, proponujemy kilka pomysłów, które urozmaicą dzieciom okres przymusowego pobytu w domu bez kontaktu z r...

Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Wszystkim uczniom i rodzicom przekazujemy kilka rad, jak rozpoznać i poradzić sobie z lękiem i strachem. Mamy także podp...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

 Nowy sezon Uczniowskiego Klubu Sportowego „NIKE"


Nasz szkolny klub piłki ręcznej rozpoczyna nowy sezon rozgrywkowy 2012/2013 z dwiema drużynami biorącymi udział w rozgrywkach wielkopolskiej ligi piłki ręcznej. Jedna z drużyn to chłopcy uczęszczający do trzeciej klasy gimnazjum o profilu piłka ręczna, biorący udział w rozgrywkach w kategorii juniora młodszego. Drugi zespół to nadzieja naszego klubu, młodzi adepci rozpoczynający przygodę z piłką ręczną, chłopcy z klas piątych szkoły podstawowej. W tym sezonie pożegnaliśmy się z zawodnikami z rocznika 1995, którzy jako pierwsi zawodnicy UKS „NIKE" reprezentowali naszą szkołę oraz klub w rozgrywkach ligowych piłki ręcznej.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na treningi piłki ręcznej prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, nauczycieli naszej szkoły: Pana Mateusza Różańskiego oraz Pana Piotra Kierzka.

Treningi piłki ręcznej odbywają się w każdy wtorek w godz. 18.00 – 19.30 i piątek w godz. 16.30 – 18.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 7 w Kaliszu.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 


 

 

Terminarz rozgrywek Młodzicy grupa B sezon 2011/2012

Terminarz rozgrywek Juniorzy młodsi grupa A sezon 2011/2012

 

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR PREZESA UKS NIKE KALISZ

Hala sportowa Zespołu Szkół Nr 7 w Kaliszu w sobotę 7 maja 2011r.  gościła młodych szczypiornistów z czterech województw: Łódzkiego, Śląskiego, Dolnośląskiego i Wielkopolskiego na turnieju piłki ręcznej, którego organizatorem był działający przy szkole na Osiedlu Zagorzynek  Uczniowski Klub Sportowy "Nike". W zawodach wystąpiły następujące drużyny: Śląsk Wrocław, Polonia Środa Wielkopolska, Trops Poddębice, Kadra Województwa Śląskiego, Start Konin oraz UKS Nike Kalisz. Wszystkie zespoły rywalizowały w dwóch grupach po trzy drużyny. Gospodarz zawodów trafił w tej fazie turnieju na zespoły Śląska Wrocław i Kadrę Województwa Śląskiego - nie ukrywam że w przyszłości  Zarząd Klubu będzie czynił starania aby ten cykliczny turniej został wpisany w kalendarz imprez Związku Piłki Ręcznej w Polsce - zapowiada Pan Mateusz Różański, którego podopieczni w grupie zajęli drugie miejsce, ulegając jedynie faworyzowanej kadrze Śląska. W półfinale kaliszanie trafili na zespół z Poddębic i mimo, że większą część meczu prowadzili, to w końcówce przyjezdni wykorzystali niefrasobliwość gry w obronie Nike, i to oni zwyciężyli 19:15 -  Moim chłopcom zabrakło trochę szczęścia w półfinale i została nam gra o trzecie miejsce, ale jestem zadowolony z wyniku. Powoli wchodzimy w okres roztrenowania, tak więc forma nie jest już tak wysoka - ocenił szkoleniowiec UKS Nike. W meczu o trzecie miejsce, nasza drużyna w derbach Wielkopolski pokonała Środę Wielkopolską 14:10, natomiast całą imprezę wygrał zespół z Poddębic, pokonując w finale Kadrę Województwa Śląskiego 12:8 -  Główny cel naszego Turnieju, to promocja piłki ręcznej w Kaliszu kolebce szczypiorniaka,  poprzez pokaz gry na bardzo wysokim krajowym poziomie. Cieszy fakt, iż Uczniowski Klub Sportowy "Nike" w Kaliszu znalazł się na mapie piłki ręcznej w Polsce. Gratuluję wszystkim uczestnikom i mam nadzieję, że co roku będziemy mogli oglądać zmagania młodych sportowców na tak wysokim poziomie - podsumował całą imprezę Prezes Zarządu UKS Nike Pan Tomasz Wasela.

 

 

Tabela rozgrywek sezon 2010/2011

Początek nowego sezonu

 • Nowy sezon  w lidze piłki ręcznej Uczniowski Klub Sportowy ?Nike? rozpoczął w kategorii Juniora Młodszego, tak więc w kategorii wyższej niż w poprzednim sezonie. Nasi chłopcy tym razem rywalizują ze starszymi od siebie kolegami z różnych klubów Wielkopolski. Oto wyniki pierwszych spotkań w sezonie 2010/2011:

 

18.09.2010r. UKS NIKE 37 : 32 SPARTAKUS BUK

25.09.2010r. SPARTA OBORNIKI 32 : 23 UKS NIKE

2.10.2010r. UKS NIKE 40 : 19 LIDER SWARZĘDZ

9.10.2010r. OSTROVIA OSTRÓW WLKP. 25 : 25 UKS NIKE

16.10.2010r. UKS NIKE 34 : 33 WOLSZTYNIAK WOLSZTYN

5.11.2010r. MKS POZNAŃ 35 : 34 UKS NIKE

 

 

Zakończenie sezonu 2009/2010

 • Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Nike" zakończyli rozgrywki  młodzika w Wielkopolskiej Lidze Piłki Ręcznej świetnym rezultatem,  zdobywając  Wicemistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w tej kategorii wiekowej. Jest to bardzo dobry wynik, ponieważ nasz zespół brał udział w rozgrywkach klubowych  pierwszy raz. Dekoracji dokonano podczas uroczystego apelu szkolnego. Chłopcom gratulacje złożyła osobiście Pani Beata Prus,  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 w Kaliszu oraz Pan Tomasz Wasela Wicedyrektor szkoły, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Nike".

 

 

 • Awans młodych szczypiornistów UKS "NIKE" do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski stał się faktem. Nasz zespół 22.04.2010r.  pewnie pokonał  we własnej hali drużynę Astromal Leszno 37 : 25, zapewniając sobie awans do dalszej fazy Mistrzostw Polski. Rozgrywki grupy finałowej Wielkopolskiej Ligii Młodzików stały na bardzo wysokim poziomie i praktycznie do ostatniej kolejki rozgrywek ważyły się losy awansu.
  Stworzenie młodym zawodnikom naszego klubu optymalnych warunków treningowych,  ścisła współpraca ze szkołą, ciężkie treningi oraz ambicja i determinacja zawodników przyniosły oczekiwane rezultaty.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 30.04. - 2.05.2010r. w Elblągu.

Skład naszego zespołu:

 1. Robert Przybylski - rozgrywający
 2. Adam Frankowski - skrzydłowy
 3. Błażej Wawrzyniak - bramkarz
 4. Marcin Mazurczak - rozgrywający
 5. Wojciech Krakus - obrotowy
 6. Tomasz Kaczor - skrzydłowy
 7. Kąkol Maciej - rozgrywający
 8. Kamil Adamski - rozgrywający
 9. Marcin Jabłoński - rozgrywający
 10. Karol Smolarek - skrzydłowy
 11. Rafał Wiszniewski - skrzydłowy
 12. Szymon Krzesiński - bramkarz
 13. Michał Beń - rozgrywający
 14. Damian Golicki - obrotowy

                                   Trenerem zespołu jest pan Mateusz Różański.

 

 •  Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "NIKE": Adam Frankowski, Kamil Adamski, Marcin Jabłoński, Michał Bień oraz Maciej Kąkol zostali powołani do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Piłce Ręcznej. Powołania dokonał Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej w Poznaniu oraz trener koordynator Kadr Wojewódzkich pan Marek Werle. Pierwsze konsultacje szkoleniowe odbyły się w Wągrowcu w dniach 19?21.03.2010 r.

GRATULUJEMY!!!

 

Lista zawodników powołanych do Kadry Wojewódzkiej:

 1. Przybylski Jakub - WKS Grunwald Poznań
 2. Tomczyński Kamil - WKS Grunwald Poznań
 3. Zarzycki Dariusz - WKS Grunwald Poznań
 4. Dziekański Wojciech - WKS Grunwald Poznań
 5. Rozwora Bartosz - KS Polonia Środa
 6. Adamski Kamil - NIKE Kalisz
 7. Frankowski Adam - NIKE Kalisz
 8. Jabłoński Marcin - NIKE Kalisz
 9. Kąkol Maciej - NIKE Kalisz
 10. Bień Michał - NIKE Kalisz
 11. Frąckowiak Bartosz - Wolsztyniak Wolsztyn
 12. Jędrzejczak Igor - Wolsztyniak Wolsztyn
 13. Cieślak Maciej - UKS Spartakus Buk
 14. Przydanek Tomasz - UKS Spartakus Buk

 

 • Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Nike" działającego przy naszej szkole wywalczyli awans do grupy finałowej Wielkopolskiej Ligii Piłki Ręcznej Młodzika. Nasi chłopcy zakończyli rozgrywki grupowe na drugim miejscu świetnie radząc sobie jak na pierwszy rok występów w lidze. Trzon naszego zespołu to chłopcy klasy sportowej o profilu: piłka ręczna, a trenerem zespołu jest  nauczyciel wychowania fizycznego Pan Mateusz Różański.

  Naszemu zespołowi życzymy kolejnych sukcesów!!!

   

  Uczniowski Klub Sportowy "NIKE" zaprasza wszystkich chłopców na treningi piłki ręcznej, które odbywają się w naszej szkole.

  Poniżej przedstawiamy tabelę rozgrywek finałowych Wielkopolskiej Ligii Piłki Ręcznej, w których uczestniczy nasz Klub.

   

  Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej 

  Terminarz Młodzik sezon 2009/2010 grupa finałowa

 • Od wysokiej wygranej 39 : 29 nad zespołem Sparty Oborniki rozpoczęli rundę rewanżową szczypiorniści UKS Nike Kalisz w wielkopolskiej lidze piłki ręcznej. Spotkały się ze sobą dwie drużyny z czołowych miejsc tabeli walcząc o cenne punkty. Spotkanie od początku było bardzo zacięte, wyrównana gra obu drużyn, aż do 20 minuty gdzie kaliszanie przejęli inicjatywę i na przerwę schodzili z cztero bramkową przewagą 16 : 12. W drugiej połowie nasi zawodnicy nie zwolnili tempa gry, co przyniosło kolejne trzy bramki z rzędu. Kaliska drużyna poprawiła skuteczność w obronie i ataku oraz kontrolowała spotkanie do końca. Świetne zawody rozegrał nasz środkowy rozgrywający Robert Przybylski (6 bramek, 6 asyst), który mimo jeszcze słabych warunków fizycznych świetnie rozgrywał piłkę. Cały zespół zagrał na bardzo wysokim poziomie, co dało na koniec 39 bramek i pewną wygraną. Bardzo zadowoleni z wyniku meczu byli nie tylko zawodnicy, ale również osoby związane z klubem: Dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 pani Beata Prus, Prezes klubu pan Tomasz Wasela oraz szkoleniowiec UKS NIKE pan Mateusz Różański.
 • Początek roku szkolnego 2009/2010 to bardzo ważny moment dla naszego klubu, zespół młodzików rozpoczyna rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Piłki Ręcznej walcząc z najlepszymi zespołami w Wielkopolsce.

 

Skład zespołu:

Bramkarze: 

Błażej Wawrzyniak - 1

Szymon Krzesiński - 12

Rozgrywający: 

Marcin Mazurczak - 4

Kamil Adamski - 5

Michał Beń - 6

Maciej Kąkol - 7

Robert Przybylski - 8

Marcin Jabłoński - 9

Skrzydłowi:

Tomasz Kaczor - 3

Adam Frankowski - 11

Rafał Wiszniewski - 13

Karol Smolarek - 14

Obrotowi:

Wojciech Krakus - 2

Damian Golicki - 10

 

Trener: Mateusz Różański

 

Terminarz rozgrywek

Tabela po pierwszej rundzie rozgrywek

 

 

 • W roku szkolnym 2008/2009 wznowił swoją działalność Uczniowski Klub Sportowy "Nike", działający przy Zespole Szkół Nr 7 w Kaliszu. Klub rozszerzył swoje działania o nowe sekcje sportowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Dyscypliną wiodącą jest piłka ręczna, ale w klubie można także trenować piłkę siatkową i lekką atletykę.

 • Dzięki staraniom władz Klubu w grudniu 2008 roku otrzymaliśmy sprzęt sportowy przekazany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Sprzęt sportowy wzbogaci bazę sportową Klubu i w znaczny sposób wpłynie na jakość zajęć treningowych.

 • Zawodnicy należący do sekcji piłki ręcznej przygotowują się do udziału w VI OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW ROCZ. 1995, który będzie odbywał się w Buku w dniach 20-22.03.2009 roku. Naszych chłopców czeka wiele gier. Zespoły biorące udział w Turnieju: "Zew" Świebodzin, UKS "NIKE" Kalisz, "Anilana" Łódź, "Chrobry" Głogów, "Iskra" Bydgoszcz, UKS "Spartakus" Buk, WKS "Grunwald" Poznań, "Sparta" Konin, "Trops" Poddębice, MTS Chrzanów, "Kusy" Szczecin, "Spartakus" Zielona Góra. Życzymy naszym zawodnikom sukcesów.

 • I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR PREZESA UKS NIKE KALISZ. W dniu 18 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 7 w Kaliszu UKS "NIKE" będzie gospodarzem towarzyskiego Turnieju piłki ręcznej. Mogą w nim startować chłopcy rocznika 1995. Władze Klubu zaprosiły zespoły z całego kraju. O przygotowaniach i przebiegu Turnieju będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

 

 

SEKCJE I ZAJĘCIA SPORTOWE.

 

 • Sekcja PIŁKI RĘCZNEJ.

Prowadzący zajęcia: mgr Mateusz Różański - instruktor piłki ręcznej

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:

WTOREK godz. 17.30 - 18.30,

PIĄTEK godz. 17.00 - 18.30

 

 • Sekcja PIŁKI SIATKOWEJ.

Prowadzący zajęcia: mgr Tomasz Wasela - instruktor piłki siatkowej

Mgr Michał Szablewski - instruktor piłki siatkowej

Zajęcia odbywają się:

WTOREK godz. 15.30 - 17.00 ( dziewczęta)

ŚRODA godz. 15.30 - 17.00 ( dziewczęta)

CZWARTEK godz. 15.30 - 17.00 ( chłopcy)

 

 • Sekcja LEKKIEJATLETYKI

Prowadząca zajęcia: mgr Małgorzata Jackowska

Zajęcia odbywają się:

PIĄTEK godz. 15.30 - 17.00

 

 

WŁADZE UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO "NIKE" KALISZ

Skład Zarządu:

Tomasz Wasela - Prezes

Mateusz Różański - Wiceprezes

Aneta Raszewska - Sekretarz

Jacek Jarecki - członek Zarządu

Andrzej Goździewicz - członek Zarządu

Tomasz Berwald - członek Zarządu

Jacek Wojtulewicz - członek Zarządu

 

Skład Komisji Rewizyjnej:

Beata Prus - Przewodnicząca

Anna Łuczak - członek Komisji

Małgorzata Jackowska - Sekretarz

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3