Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W środę, 8 maja 2024 roku odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci z klasy 5b wraz z panią...

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

Konkurs „Wiosenne Kwiaty”

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne Kwiaty” zorgan...

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy

W ramach programu Finansoaktywni, ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, uczniowie klasy 6c w dniu 23 kwietnia 2024 ro...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W sobotę, 10 października 2015 roku, w godzinach popołudniowych odbyła się w naszym mieście już VI Literacka Gra Miejska – „Kaliszanie piszący – okruchy poezji”, której organizatorem było Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu. Nasza szkoła współorganizowała tę oraz wcześniejsze edycje gier miejskich. Można zatem śmiało powiedzieć, że jesteśmy związani z kaliskim stowarzyszeniem już od kilku lat.
Tegoroczna zabawa skierowana była do wszystkich kaliszan. Ci, którzy stawili się na starcie, czyli przed Pomnikiem Książki, wcielili się w rolę prywatnych detektywów. Postawiono przed nimi trudne zadanie, bowiem każdy uczestnik musiał rozwiązać kryminalną zagadkę i uwolnić pewną niezwykle ważną kobietę. Musiał także odkryć, kto tę kobietę porwał... Mieszkańcy miasta ruszyli więc w tajemniczą podróż po mieście, podczas której czekały na nich różne ciekawe i tajemnicze zadania.
Jednym z punktów gry były Koszary Godebskiego. Uczestnicy musieli dostać się do tego miejsca, by porozmawiać z wyjątkowo gadatliwą praczką. W tę rolę wcieliła się uczennica naszej szkoły, Natalia Sztukowska z klasy IB. Praczka miała pod swoją opieką aż sześcioro urwisów, którzy wcale nie zamierzali ułatwiać zadania uczestnikom. Wręcz im przeszkadzali i często zatrzymywali, zabierając im w ten sposób cenny czas. W rolę miejskich urwisów wcielili się także inni nasi gimnazjaliści: Paweł Janoszka, Mikołaj Sobczak, Michał Pancewicz – uczniowie klasy IB oraz Barbara Raszewska, Weronika Zimniak i Mikołaj Frątczak – uczniowie z klasy ID.
Każdy uczestnik, który rozwiązał kryminalną zagadkę lub skończyły mu się pomysły na jej rozwikłanie, udawał się do Miejskiego Domu Kultury. Tam w kameralnej atmosferze odbył się koncert Jarosława Chojnackiego, pieśniarza i kompozytora. Po występie rozlosowano wśród graczy atrakcyjne nagrody książkowe.
Na starcie gry pojawiły się także dwie grupy uczniów z naszej szkoły pod opieką pań: Wioletty Janiszewskiej oraz Anny Korniłowicz. Także oni wcielili się w rolę zespołów detektywistycznych próbujących znaleźć właściwe rozwiązania.
Uczestnictwo w grze sprawiło kaliszanom wiele radości. Okazało się, że sobotnie popołudnie można spędzić na ciekawej zabawie, a jeszcze przy okazji posłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu wyjątkowego artysty.
Nad przygotowaniem punktu gry w Koszarach Godebskiego pracowali uczniowie pod opieką nauczycieli: pana Jakuba Pokojowczyka i pani Anny Korniłowicz.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3